Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

„Ale ja potrzebuję jedzenia”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zadzwoniła do mnie kobieta, prosząca o pomoc. Przyznam się, że na początku trochę chciałem się wykręcić, a może ją przetestować, bo nigdy nie wiem z kim rozmawiam. Naciągaczy jest wiele.

Z racji, że wychowuje małe dzieci zaproponowałem jej artykuły kosmetyczne i pieluchy. Jednakże ona upierała się, że potrzebuje jedzenia dla dzieci i dla siebie. W końcu zgodziła się na moje artykuły kosmetyczne zastrzegając, że i tak je sprzeda za pół ceny, aby miała na jedzenie. Trochę pogrzebałem w internecie, nawet skontaktowałem się z jej znajomą i rzeczywiście okazało się, że to co mówiła o rodzinnej tragedii i to, że jest sama bez środków do życia, to prawda.

Rozmowa z tą kobietą proszącą mnie o pomoc sprawiła, że postanowiłem dodać ją do naszej platformy paczek świątecznych na www.takniewiele.com. Czyż paczka z żywnością, to nie jest „TAKnieWIELE”? Najważniejsze, aby ktoś dzięki temu miał święta.

Wielu z Was zajrzy na tę stronę i zrobi prezent dla niej, czy też dla innej kobiety i jej dziecka z domu samotnej matki. Ktoś inny zrobi prezent dla osoby z niepełnosprawnością z jakiegoś DPSu, ale ktoś inny woli wpłacić pieniądze, abym ja sam się tym zajął. Dlatego podaję poniżej namiary na konto, prosząc o tytuł przelewu DAROWIZNA TAKNIEWIELE, a do mnie sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA TAKNIEWIELE

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa