Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

„Ale ja potrzebuję jedzenia”

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zadzwoniła do mnie kobieta, prosząca o pomoc. Przyznam się, że na początku trochę chciałem się wykręcić, a może ją przetestować, bo nigdy nie wiem z kim rozmawiam. Naciągaczy jest wiele.

Z racji, że wychowuje małe dzieci zaproponowałem jej artykuły kosmetyczne i pieluchy. Jednakże ona upierała się, że potrzebuje jedzenia dla dzieci i dla siebie. W końcu zgodziła się na moje artykuły kosmetyczne zastrzegając, że i tak je sprzeda za pół ceny, aby miała na jedzenie. Trochę pogrzebałem w internecie, nawet skontaktowałem się z jej znajomą i rzeczywiście okazało się, że to co mówiła o rodzinnej tragedii i to, że jest sama bez środków do życia, to prawda.

Rozmowa z tą kobietą proszącą mnie o pomoc sprawiła, że postanowiłem dodać ją do naszej platformy paczek świątecznych na www.takniewiele.com. Czyż paczka z żywnością, to nie jest „TAKnieWIELE”? Najważniejsze, aby ktoś dzięki temu miał święta.

Wielu z Was zajrzy na tę stronę i zrobi prezent dla niej, czy też dla innej kobiety i jej dziecka z domu samotnej matki. Ktoś inny zrobi prezent dla osoby z niepełnosprawnością z jakiegoś DPSu, ale ktoś inny woli wpłacić pieniądze, abym ja sam się tym zajął. Dlatego podaję poniżej namiary na konto, prosząc o tytuł przelewu DAROWIZNA TAKNIEWIELE, a do mnie sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA TAKNIEWIELE

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa