Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Komuś jest nie w smak, że dzieje się dobro

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Pan Bóg działa, ale nie tylko On…

Bardzo się cieszę, że non stop mój telefon informuje mnie o przychodzących smsach. Nie mam teraz czasu ich odczytywać (rekolekcje), ale po ich początkowej treści wiem, że są to informacje o pieniądzach, które są wpłacane na konto fundacji z przeznaczeniem dla ubogich, a dokładnie na paczki świąteczne dla nich.

Blisko 8 tysięcy paczek, każda po cenie hurtowej 25 złotych, powinna każdego cieszyć.

Niestety u niektórych ten cudowny wynik budzi złość wyrażoną przekleństwami. Dzisiaj po raz kolejny otrzymuję anonimowy telefon (a odbieram wszystkie), z głośnym i wulgarnym niezadowoleniem z tego faktu. „Ty pie….y klecho, mało ci, pasibrzuchu?” (chyba przytyłem) lub „ile jeszcze tych paczek nakradniesz?”, oczywiście z dodaniem obowiązkowych słów na „j”, „p” i „ch”.

Komuś jest nie w smak, że dzieje się dobro i wcale się nie zdziwię, jak jutro rano okaże się, że jednak uzbieraliśmy na te 12 000 paczek.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. „p……..y” to nie piękny, niestety…nie o to słowo chodzi.

…………………………………..

A może tyle ma być i to też jest cud

Kilka dni temu poprosiłem Was, a zarazem świętych (a może Wy i święci to to samo?) o pomoc w zakupieniu 12 000 paczek dla ubogich, które trafią do nich za pośrednictwem sióstr zakonnych https://www.facebook.com/photo/?fbid=404290541922406&set=a.291273436557451

Nie uzbieraliśmy na 12 tysięcy, ale na 7 tysięcy. Raczej do jutra, do czasu hurtowego zakupu towaru, niewiele się zmieni. Chociaż liczę na to, że trochę się zmieni, że jeszcze znajdą się osoby, które wpłacą na kilkaset paczek. Każda to kawa, czekolada, szampon i skarpety, a to wszystko o wartości 25 zł.

Jeżeli wyślesz jakiekolwiek pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA UBOGI proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA UBOGI

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa