Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Edukacyjne podsumowanie naszych działań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Koniec roku to czas wielu podsumowań, w związku z tym chcielibyśmy poinformować Was o naszej pracy w dziedzinie edukacji pro-life.

Przez ostatnie 4 miesiące (od początku roku szkolnego 2023/2024) udało nam się zorganizować 95 prelekcji o tematyce ochrony życia.

Dzieci i młodzież bardzo aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych przez nas zajęciach – często zadawali pytania o pozostałe aspekty działań fundacji, szczególnie o działalność pomocową. W czasie spotkań rozdawaliśmy materiały dotyczące rozwoju prenatalnego człowieka, które uczniowie chętnie zabierali do swoich domów.

W czasie prowadzonych przez nas prelekcji, spotkaliśmy się z wielką życzliwością zarówno ze strony dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców jak i samych uczniów.

Mamy ogromną nadzieję, że wraz z Nowym Rokiem będziemy mieć jeszcze więcej możliwości do spotkań z młodymi ludźmi, a co za tym idzie – planować i organizować więcej takich zajęć! Pamiętajcie, że edukacja jest jednym z podstawowych filarów naszej działalności.

Jeżeli bylibyście chętni umówić się na spotkanie, zapraszamy do współpracy, aby wspólnymi siłami dotrzeć do jak największej liczby uczniów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt 📧 na: edukacja@fundacjamalychstopek.pl.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa