Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nasz fundacyjny Rodzinny Dom Dziecka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ostatecznością jest, że proponujemy kobiecie pozostawienie dziecka w szpitalu po porodzie. No tak, zostało uratowane od a.,bo,r…cji, ale co dalej…?

Jeżeli będzie adoptowane, to dobrze, ale jeżeli nie, to co? Gdy usłyszałem o maleńkich dzieciach, które są w szpitalu w oczekiwaniu na to, aż ktoś je przytuli, to wiedziałem, że my jako fundacja musimy zainicjować taki dom, w którym będzie miejsce dla takich dzieci…rodzinny dom dziecka.

Łatwo powiedzieć, ale trudniej to zrealizować. Jednakże niespodziewanie okazało się, że małżeństwo związane z nami, małymi stópkami, pragnie właśnie w taki sposób powiększyć swoją rodzinę. Teraz wystarczyło tylko zapewnić im możliwości lokalowe, aby podjąć się tego zadania. Tylko!!! Rozumiecie co to znaczy ,,tylko”, w wypadku załatwienia mieszkania dla dużej rodziny.

Jednakże dzięki przychylności niebios i Waszej hojności, jest oto ten dom do dyspozycji naszej dzielnej rodzinki. Dom jest piękny z wieloma pokojami, ale zupełnie pusty. Potrzebujemy funduszy, aby umeblować nasz Rodzinny Dom Dziecka…rozumiecie? Nasz fundacyjny Rodzinny Dom Dziecka.

Dlatego proszę Was o zasilenie naszego fundacyjnego konta. Naszego to znaczy także Twojego, jeżeli jesteś z nami. Wpisujcie tytuł przelewu DAROWIZNA RDD.

Ile potrzeba? Aż wszystko zakupimy – łóżka, półki, szafki, szafeczki, biurka, chodniczki itd. Wtedy przestane Was męczyć moją szlachetną żebraniną. Po wysłaniu pieniędzy na konto proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Mamy już nasz fundacyjny Dom Samotnej Matki – ,,Dom Małych Stópek”, a teraz Rodzinny Dom Dziecka. Jestem ciekaw jaki będzie nasz następny ruch?

PSS. Jeżeli chcecie, abyśmy byli bardziej skuteczni, to podajcie ten post dalej z zachętą do polubienia profilu Bractwo Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA RDD

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa