Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Relikwiarz bł. Rodziny Ulmów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Czy człowiek nienarodzony faktycznie jest moim bliźnim? I czy rzeczywiście jesteśmy bliźnimi dla nienarodzonych?

Czy w naszej codzienności zachowujemy się jak ten samarytanin, który będąc daleko, ujrzał potrzebującego i ze wzruszeniem opatrzył mu rany?

Takie refleksje przyświecały nam podczas PEREGRYNACJI RELIKWII BŁ. RODZINY ULMÓW.

Wpatrując się w relikwiarz, zastanawialiśmy się czy mamy w sobie TAKĄ ODWAGĘ, żeby bronić bliźnich? Dobrze wiemy, że dzisiaj życie człowieka jest zagrożone, dlatego potrzeba nam tego, co zostało wypowiedziane na początku Mszy św. – gorliwego pełnienia dzieł miłosierdzia.

W Fundacji Małych Stópek doświadczamy bardzo różnych sytuacji zagrożenia życia. Jesteśmy świadkami wielu dramatów i mamy jednocześnie możliwość wykazania się wspomnianą gorliwością. Prosiliśmy więc rodzinę Ulmów, by dodawała nam odwagi. Przez Ich wstawiennictwo, modliliśmy się o serce wyczulone na zagrożenie nienarodzonych.

Byśmy zachowali się jak trzeba i potrafili być bliźnimi…

***************************************************************************************

To była wielka radość dotknąć relikwiarza bł. Rodziny Ulmów. Rodziny, która okazała się bliska tym, którzy byli w tamtym czasie najbardziej zagrożeni zagładą. Ceną, jak wiemy, było męczeństwo…

To co szlachetne i piękne jednocześnie dużo kosztuje. Nie mamy wątpliwości, że głoszenie Ewangelii Życia, do której nawoływał św. Jan Paweł II, wymagać będzie dużego wysiłku i osobistego poświęcenia.

Wiemy, że posługa najmniejszym prowadzi nas dalej, do posługi wobec innych ludzi, w różnych wymiarach. Obyśmy byli jak Wiktoria i Józef – stanowczy w obronie życia i gotowi pochylić się nad każdym życiem zagrożonym.

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa