Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Nienawidzę Kościoła…a może ksiądz ochrzci moje dzieci?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Telefon od fundacyjnego darczyńcy to ważny telefon, w końcu darczyńca to fundacyjny chlebodawca i to co powie darczyńca, musi być ważne.

Rzeczywiście było ważne. Okazało się, że w jego sąsiedztwie zdarzyła się tragedia, a mianowicie trzyletnie dziecko zostało bardzo poparzone gorącą herbatą. Kobieta uboga, ledwo wiążąca koniec z końcem, samotnie wychowująca dwoje dzieci, nagle została postawiona przed koniecznością zorganizowania jak dla niej sporej sumy pieniędzy na leczenie dziecka. Suma summarum, będzie tego z 4 tysięcy złotych, na które składa się koszt specjalnego ubranka uciskowego i mnóstwo specjalistycznych medykamentów.

Od razu wyraziłem gotowość pomocy fundacji…czyli Was. Jednakże usłyszałem o pewnym problemie. Otóż przekazano mi, że ta pani…nienawidzi Kościoła. Dla mnie to nie był problem, bo pomagamy człowiekowi niezależnie czy jest wierzący czy nie, ale mógłby to być problem dla niej, aby z rąk księdza przyjąć pomoc.

Postanowiłem, że w pierwszych naszych telefonicznych kontaktach nie będę ujawniał mojego stanu duchownego. Jakie było jej zdziwienie, gdy ubrany w kapłańską koszulę z koloratką przywiozłem do jej domu to, czego brakowało jej w mieszkaniu tzn. pralkę, nowe łózko i jeszcze kilka innych sprzętów, łącznie ze sporym zapasem żywności. Oczywiście nie dałem po sobie znać, że wiem o jej nastawieniu, a ona też trzymała fason, jakby nigdy nic i wszystko było normalnie.

Przyznam się, że wyjątkowo często do niej dzwoniłem, prowadząc z nią dość długie rozmowy, w których nie tyle wylewała żale do Kościoła, a raczej żale na swoje życie. Nie padło to wprost, ale było coś w rodzaju „mea culpa”. Tydzień temu usłyszałem pytanie – „a może ksiądz ochrzci moje dzieci?”

Zrozumiałe, że podjąłem temat, który niedługo będzie zakończony udzieleniem tego sakramentu. Ja ochrzczę dzieci, ale Was proszę o pomoc finansową, abym mógł wywiązać się ze swoich obietnic pomocy, w terapii leczenia dziecka w najbliższym czasie. Obietnice pomocy, które składam traktuję nie tylko osobiście, ale i fundacyjnie, włączając i Was w krąg osób zaangażowanych w pomoc, a na ile, to już Wasza decyzja.

Konto fundacji, jeżeli nie jest Wam znane, to znajdziecie je poniżej. Tytuł przelewu to DAROWIZNA LECZENIE. Jak zawsze proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA LECZENIE

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa