Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Teraz jest tragicznie, chociaż zawsze było źle

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Kobieta, matka trójki dzieci, jest od dwóch lat osobą wspieraną przez Fundację Małych Stópek. Zawsze przychodziła do nas z prośbą o pieluchy, czy też mleko dla dziecka. Brała artykuły i cicho odchodziła. Ostatnim razem ze łzami w oczach, wykrztusiła: „zabiorą mi dzieci”.

Pani Anna jest dobrą matką, może życiowo niezaradną, ale tulącą swoje maluchy i niespuszczającą ich z oczu. Czy to jej wina, że tragedia pozbawiła ją męża, że jej rodzina nieskora do pomocy, że drzewo, które podczas burzy spadło na dach, spowodowało zalanie jej domu…

To mieszkanie zawsze było byle jakie, ale teraz to już jest tragiczne. Ja to bym chwycił za pędzel, szpachel i szybko zrobiłbym porządek, ale nie ona, nieogarniająca spraw remontowych.

W opiece społecznej sprawę postawiono jasno – w takich warunkach dzieci nie mogą mieszkać. A ja sprawę też stawiam jasno – póki mogę, to pomogę. Oczywiście stawiam na Was i na Waszą pomoc finansową.

Co trzeba zrobić? Jak widzicie położyć gładź na wszystkich ścianach i suficie, panele na podłodze, powiesić karnisze i lampę. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba wymieniać elektryki. Meble mamy na magazynie, więc przywieziemy. Co do sprzętu AGD, to ona przez skromność mówi, że nie trzeba, ale ja widzę konieczność zakupu nowej lodówki, pralki i kuchenki elektrycznej.

Kto może niech pomoże, wysyłając pieniądze na konto fundacji i wpisując tytuł przelewu DAROWIZNA REMONT, a do mnie sms na tel. 608 752 142 z info ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

Pani Aniu, będzie dobrze.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

PS. Ile pieniędzy potrzeba? Skromnie, nie licząc robocizny to z 5 tysięcy zł, ale znając życie na pewno dwa razy tyle.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa