Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Zdawało się, że już po sprawie, ale…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Do naszego remontu mieszkania zgłosił się pan Marcin. Na początku myślałem, że deklaruje się w zaopatrzeniu nas w jakieś materiały budowlane, a tu niespodzianka, on sam chce zrobić wszystko…

W przeszłości doświadczył trudnego życia, dlatego ma pragnienie zrobienia czegoś dobrego dla dzieci tej pani aby, tak jak on nie trafiły do domu dziecka. Ucieszyłem się bardzo, gdyż sądziłem, że uzbierane pieniądze powędrują do następnej kobiety w podobnej sytuacji, ale nic z tego. Na cale szczęście ktoś mądry nie ograniczył się do obejrzenia tylko tego pokoju, ale i też zlustrował pozostałe pomieszczenia. To, że drugi pokój jest do wyszpachlowania i pomalowania to nic, bo kotłownia to istna bomba z opóźnionym zapłonem. Zastaliśmy taki oto piec centralnego ogrzewania z dziurawym bojlerem. Decyzja, szybka piłka, kupujemy nowy piec, bojler, a jak się zmieści to i zbiornik kumulacyjny. Hydraulik Wojownik Maryi zajmie się montażem. Nowa kuchenka, pralka i lodówka już zamówione.

Mamy na ten cel już trochę pieniędzy, ale jeżeli znajdzie się jeszcze z dwa tysiące, to będzie bardzo dobrze. Dlatego podaję namiary na konto. Tytuł przelewu DAROWIZNA REMONT, a do mnie na mój tel. 608 752 142 info smsem ile poszło, co jest wskazane, ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk, Ten od małych stópek.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: DAROWIZNA REMONT

Przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

„…każdy dzień jest dobry, by bronić życia”.

Zespół FMS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa