Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Pomoc dla Tomka… tylko dla niego?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Od pewnego czasu Fundacja Małych Stópek wspiera Tomka, sparaliżowanego od 24 lat, po wypadku samochodowym, gdzie on był pasażerem. Wiele już zrobiliśmy, jak widzicie na tym filmie umożliwiliśmy mu sterowanie głosem wielu urządzeń w jego domu. Dzięki temu nie musi już wołać o pomoc schorowanej mamy, prosząc, nie tylko o zmianę pozycji ciała, ale także wykonanie połączenia telefonicznego. Mam nadzieję, że często będziemy oglądali zrobione przez niego krótkie filmiki dzięki wzrokowemu sterowaniu komputerem, który też jest naszą zasługą. Ale na tym nie skończymy i nie tylko pomagając Tomkowi, bo jego plany wybiegają daleko poza łóżko do którego jest przykuty.

Będąc sparaliżowany, jest prezesem fundacji Niewidzialny Klasztor. Chce pomagać takim osobom jak on i jak najkrócej korzystać z pomocy Małych Stópek. Automatyka głosowa już jest, wymiana okien na przejezdne przez jego łóżko już jest (pochwalę się tym wkrótce), a teraz czas na pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Myślę, że też postaramy się, aby było sterowane głosowo. Potrzebna jest kolosalna suma 100 tysięcy złotych. Trochę zajmie nam ta zbiórka, ale zacząć kiedyś trzeba, żeby kiedyś skończyć.

Kto może niech pomoże wpłacając pieniądze na konto fundacji z tytułem DAROWIZNA TOMEK, a do mnie sms na mój tel. 608752142 z info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek

P.S. Skoro jest fundacja Niewidzialny Klasztor to znaczy, że i tam można dokonać wpłaty, do czego z całego serca zachęcam. Namiary znajdziecie na stronie https://www.facebook.com/profile.php?id=100095345720616 , którą nie zapomnijcie polubić.

Tymczasem namiary na konto Małych Stópek
Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

Przelewy krajowe:
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA TOMEK

Przelewy z zagranicy:
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online
Przekaż Datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa