Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Szkodzi czy pomaga?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jak to jest z Tabletką Dzień Po? Czy rzeczywiście jest szkodliwa? Pomaga? Jeżeli tak to na co? Co sami o tym wszystkim myślicie?

W ostatnim czasie temat tabletki „dzień po” wywołuje gorące dyskusje. Chcielibyśmy podzielić się kilkoma przemyśleniami, które mogą rzucić nowe światło na tę debatę. Wiele osób uznaje tabletkę „dzień po” za prostą odpowiedź na skomplikowane pytania dotyczące zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, nie zastanawiając się nad długofalowymi konsekwencjami swoich decyzji.

Brak odpowiedniej edukacji i wsparcia może prowadzić do powtarzających się sytuacji, w których osoby decydują się na jej przyjęcie bez pełnej świadomości konsekwencji zdrowotnych i emocjonalnych.

Ważne jest, aby społeczeństwo promowało wartości takie jak szacunek, współczucie i wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, a przede wszystkim dla tych najmniejszych i bezbronnych których życie trzeba chronić.

Zachęcamy do obejrzenia filmu:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa