Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Od poczęcia, aż do…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dzisiaj byłem w szpitalu u 84-letniej mojej parafianki, kochanej pani Basi. Przy niej obecna jej wnuczka powiedziała coś takiego, że Fundacja Małych Stópek jest na początku i na końcu życia człowieka. Tak jest, rzeczywiście nie uciekamy od tych ostatnich chwil ziemskiego życia człowieka mówiąc, a my to jesteśmy tylko od małych dzieci.

Wtedy w szpitalu przypomniała mi się rozmowa z siostrą zakonną, która prowadzi DPS z osobami starszymi. Tak ciepło opowiadając o swoich podopiecznych, prosiła mnie, tak delikatnie o pomoc w zakupie chemii gospodarczej, mówiąc …bo wie ksiądz, co jak co, ale tu musi po prostu pięknie pachnieć.

Chciałbym na starość mieszkać w dobrych warunkach, gdzie będzie obok mnie ktoś mi życzliwy, tak jak ta siostra. Dlatego nie mogę prośby tej siostry pozostawić bez odpowiedzi. Zamówień dokonujemy w zaprzyjaźnionej firmie, która ma dla nas bardzo dobrą cenę. Kto może niech pomoże w zakupie jednej palety chemii gospodarczej dla tego domu. Konto fundacji poniżej, tytuł przelewu DAROWIZNA CHEMIA, a do mnie na mój tel.608752142 info ile poszło, co jest wskazane ale niekonieczne.

ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

P.S. Jedna paleta będzie nas kosztowała około 4 tysiące zł. jak uzbieramy więcej to kupimy więcej, będzie dla naszych domów samotnej matki. Że uzbieramy mniej, to tego nawet nie biorę pod uwagę.

Fundacja Małych Stópek
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin

przelewy krajowe
nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA CHEMIA

przelewy z zagranicy
SWIFT (BIC): PPABPLPK
IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online:
Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram
Dołącz do grona obrońców życia człowieka https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa