Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszerował szczeciński Marsz dla Życia. Jak co roku radosna i rodzinna manifestacja wyruszyła z Jasnych Błoni o godzinie 15, tym razem pod hasłem „Życie nie zna granic”. Uczestnicy świadczyli o swoim szacunku do wartości rodziny i życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. 

Choć wydarzenie od zawsze ma charakter pokojowy, to z uwagi na wydarzenia w Sejmie trwają wokół niego coraz gorętsze dyskusje. Jednak uczestnicy niezmiennie traktują marsz jako bardzo dobrą formę zabrania głosu ogromnej części społeczeństwa, w niezwykle ważnym temacie, jakim jest obrona ludzkiego życia od poczęcia.

Tegoroczne hasło szczecińskiego Marszu dla Życia skłania nas do refleksji, czy my sami nie stawiamy życiu granic   – tłumaczył ks. Tomasz Kancelarczyk –  i mam tu na myśli granicę na przykład społecznej przydatności. Czy nie odmawiam wartości życia dziecku, które rodzi się z niepełnosprawnością?

Do refleksji skłania jednak nie tylko tegoroczne hasło, ale również edycja – 20.

Fundacja Małych Stópek powstała dzięki szczecińskiemu Marszowi dla Życia – mówi Anna Piotrowska rzecznik prasowy fundacji. – To właśnie to wydarzenie przerodziło spontaniczne działania na rzecz życia w strukturę. Powstała organizacja wspierająca, od ponad dekady, w sposób konkretny samotne kobiety, które w przeszłości rozważały dokonanie aborcji. Cieszy się ona zaufaniem tylu darczyńców, że jest w stanie prowadzić już dwa domy dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi.

Pośród wielu transparentów, które zostały poniesione na Marszu, znalazła się nowa wystawa autorstwa Fundacji Małych Stópek „38 Tygodni” oraz adhortacja Ecclesia in Europa św. Jana Pawła II, przepisana przez uczniów wielu szczecińskich szkół. 300-metrowy materiał złożony z wielu zszytych fragmentów, miał zachęcać do zapoznania się z niezwykle istotną kwestią, którą poruszył Ojciec Święty, a mianowicie, że nie tylko Polska, ale każdy kraj powinien  pamiętać, że nienarodzone życie to przyszłość każdego narodu.

Przy okazji Marszu dla Życia, jak co roku odbyła się zbiórka pieluch dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek, a w marszowym tłumie można było znaleźć wolontariuszy Hospicjum św. Jana Ewangelisty i zasilić ich puszkę.

Trasa tegorocznego szczecińskiego Marszu dla Życia prowadziła z Jasnych Błoni, przez pl. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II i na pl. Ks. Abp Majdańskiego, na którym znajduje się Bazylika Archikatedralna p.w. św. Jakuba.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa