Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Prześlij nam swoje świadectwo

Facebook
Email
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Za nami XX Marsz dla Życia w Szczecinie i uroczysta Msza Święta, która zwieńczyła wydarzenie. Podczas jej trwania, tuż przed Komunią Świętą, wiele osób skorzystało z możliwości i dołączyło do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Złożyli przyrzeczenie codziennej modlitwy w intencji jednego nienarodzonego dziecka, którego życie z różnych powodów jest zagrożone. Od tamtego momentu przez 9 miesięcy każdego dnia odmawiać będą jeden dziesiątek Różańca Świętego oraz specjalną modlitwę:

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością

oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, “Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą,

proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem.

Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś.

Amen.

Dla niektórych jest to pierwsza „przygoda” z tą modlitwą, dla innych kolejna. Bilans się zgadza, bo wszystko jest dla życia i jego ratowania.

Pamiętajcie, że stworzyliśmy specjalną aplikację tzw. mobilnego asystenta duchowej adopcji czyli „Adoptuj Życie”. Ma ona nie tylko wymiar duchowy i formacyjny, ale przy tym edukacyjny. Koniecznie zajrzyjcie na stronę https://adoptujzycie.pl/ i dowiedzcie się więcej.

Dlatego jeżeli kiedykolwiek podejmowaliście już przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, to podzielcie się z nami świadectwem związanym z tą modlitwą. Czym jest w waszym życiu, co zmieniła lub do niego wniosła?

Możecie śmiało dzielić się swoimi przemyśleniami i wysyłać je na: kontakt@fundacjamalychstopek.pl. Jeśli zaś uważacie, że za mało jeszcze wiecie o tym dziele, stąd nigdy jeszcze nie podjęliście się go, to służymy pomocą i materiałami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa