Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Prześlij nam swoje świadectwo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Za nami XX Marsz dla Życia w Szczecinie i uroczysta Msza Święta, która zwieńczyła wydarzenie. Podczas jej trwania, tuż przed Komunią Świętą, wiele osób skorzystało z możliwości i dołączyło do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Złożyli przyrzeczenie codziennej modlitwy w intencji jednego nienarodzonego dziecka, którego życie z różnych powodów jest zagrożone. Od tamtego momentu przez 9 miesięcy każdego dnia odmawiać będą jeden dziesiątek Różańca Świętego oraz specjalną modlitwę:

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością

oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, “Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą,

proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem.

Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś.

Amen.

Dla niektórych jest to pierwsza „przygoda” z tą modlitwą, dla innych kolejna. Bilans się zgadza, bo wszystko jest dla życia i jego ratowania.

Pamiętajcie, że stworzyliśmy specjalną aplikację tzw. mobilnego asystenta duchowej adopcji czyli „Adoptuj Życie”. Ma ona nie tylko wymiar duchowy i formacyjny, ale przy tym edukacyjny. Koniecznie zajrzyjcie na stronę https://adoptujzycie.pl/ i dowiedzcie się więcej.

Dlatego jeżeli kiedykolwiek podejmowaliście już przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, to podzielcie się z nami świadectwem związanym z tą modlitwą. Czym jest w waszym życiu, co zmieniła lub do niego wniosła?

Możecie śmiało dzielić się swoimi przemyśleniami i wysyłać je na: kontakt@fundacjamalychstopek.pl. Jeśli zaś uważacie, że za mało jeszcze wiecie o tym dziele, stąd nigdy jeszcze nie podjęliście się go, to służymy pomocą i materiałami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa