Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

My też chcemy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

„My też chcemy”

– usłyszałem od dzieci w Domu Małych Stópek, gdy zapowiedziałem malowanie klatki dla królików i wiklinowe klomby na kwiatki, no i dałem się wkręcić. Pomyślałem sobie, że będzie to ciekawe zajęcie dla dzieciaków, takie trochę z mojego dzieciństwa.

Dzieci bardzo przyłożyły się do pracy i pomalowały wszystko tak jak trzeba i nawet trochę więcej, bo ręce, nogi, nawet i twarz. Wystarczyła chwila mojej nieuwagi. Z tej racji, że była to farba olejna, to mycie było dość uciążliwe. Myślę, że dzieciaki ten dzień zapamiętają na całe życie. One miały frajdę, a ja kupę roboty, bo w ostateczności i tak musiałem wszystko wykończyć sam.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, ten od małych stópek.

P.S. Jak zawsze wykorzystuje okazję aby poprosić Was o wsparcie Domu Małych Stópek. Pamiętajcie, że nie korzystamy z żadnych dotacji od państwa …tylko My.

Po wysłaniu pieniędzy na konto fundacji jak zawsze mile widziany sms do mnie na mój tel. 608752142 z info ile poszło, mile widziany ale niekonieczny.

Fundacja Małych Stópek

ul. Świętego Ducha 9

70-205 Szczecin

przelewy krajowe:

nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

Tytuł przelewu: DAROWIZNA DOM

przelewy z zagranicy:

SWIFT (BIC): PPABPLPK

IBAN: PL 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120

BLIK, PayPal, wpłata Online:

Przekaż datek https://fundacjamalychstopek.pl/wspieram

Dołącz do grona obrońców życia człowieka: https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa