Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. To jednak data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko. Działania te, dotyczą nie tylko terenu Szczecina, ale i całej Polski, a wiele inicjatyw ma zasięg międzynarodowy.
Fundacja swą nazwę zaczerpnęła od istniejącego w przestrzeni wirtualnej Bractwa Małych Stópek (BMS), powołanego do życia przez ks. Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest strukturą formalną. To inicjatywa, zrzeszająca w sposób nieformalny (w internecie) kilkadziesiąt tysięcy obrońców życia z całej Polski, a także spoza jej granic. Jej celem jest dzielenie się informacjami, dotyczącymi obrony życia oraz aktywizowanie do działań pro-life wszędzie tam, gdzie są członkowie Bractwa.
Fundacja Małych Stópek (FMS) w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Dzięki wsparciu Darczyńców, FMS może nieść konkretną pomoc poszczególnym osobom.

Festiwal dla Życia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

W niedzielę 16 czerwca, odbył się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia.
W marszu udział wzięło ponad 20 tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego a także przyjezdnych osób z całej Polski. Na Festiwalu od godziny 16:00 do 22:00 frekwencja dopisała – cały plac był wypełniony uczestnikami Festiwalu! Organizatorzy szacują, że było ich około 40 tysięcy.

Całe wydarzenie poprzedzone było czuwaniem zorganizowanym w Kaplicy Królewskiej od 10:00-14:00. Marsz rozpoczął się o godzinie 15:00, był radosnego przemarszem ulicami centrum Gdańska. Dokładnie w momencie jego startu przestał padać deszcz. Marsz spod Kaplicy Królewskiej dotarł na Plac Zebrań Ludowych o koło godziny 16:30.


W Marszu wzięły udział całe rodziny, przedstawiciele przedszkoli, szkół oraz organizacje działające w Kościele Katolickim. Ale nie tylko, marsz był przestrzenią dla wszystkich, którym bliskie są chrześcijańskie wartości.

Na ponad 100 – metrowej fladze niesionej przez uczestników, powiewało hasło tegorocznego festiwalu – „Zaufaj Panu”.

W wydarzeniach wziął również udział ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z przedstawicielami z Fundacji Małych Stópek, która na festiwalu miała swoje stoisko z materiałami. Bezpłatnie można było nabyć tego dnia książkę „Chodzi mi o życie”. Jest to „wywiad rzeka” z ks. Tomaszem i historia stworzonej przez niego organizacji.

O godzinie 17:00 w Strefie Specjalistów można było posłuchać ks. Tomasza NA ŻYWO. O jego działalności na rzecz obrony życia i o odpowiedzialności jaka spoczywa na mężczyźnie za jego dziecko.

Bardzo dziękujemy organizatorom wydarzenia za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom za zainteresowanie naszym stoiskiem, dobre słowo oraz ogromne wsparcie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

„…bo każdy dzień jest dobry, by bronić życia…”

Zespół FMS 👣

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz więcej:

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa