Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Kwiaty ofiarom niemieckiego obozu dla kobiet KL Ravensbrück

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

W obchodach 80. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich (co miało miejsce 30 kwietnia 1945 r.) do niemieckiego obozu pracy i zagłady: Frauen-Konzentrationslager Ravensbrück, na terenie byłego obozu 4 maja wzięła udział m.in. grupa 50 osób ze Szczecina, podczas zorganizowanego przez Fundacji Małych Stópek wyjazdu.

W obozie, przez który do końca II wojny światowej przeszło ok. 130 tysięcy kobiet i dziewcząt, znajdowało się wówczas (czyli 30 kwietnia 1945 r.) ok. 2 tysięcy więźniów (wcześniej – około 20 tysięcy więźniów, niemieccy oprawcy pognali w tzw. marszach śmierci). Polki stanowiły największą grupę więźniarek – ponad 40 tysięcy, które przeszły przez niemiecki obóz. Na miejscu, na więźniarki czekała katorżnicza praca, głód, tortury, znęcanie, eksperymenty medyczne i śmierć. Dla wielu więźniarek zdobycie obozu przez czerwonoarmistów nie zakończyło gehenny…

4 maja do byłego, niemieckiego, KL Ravensbrück przybyło ok. 1000 osób, z wielu krajów. Na uroczystościach pojawiło się blisko 200 osób z Polski, wśród nich 50 osób z wyjazdu Fundacji Małych Stópek. Oprócz ogólnego poznawania terenu i budynków byłego obozu, uczestniczyliśmy w polskiej Mszy św., która odbyła się w bunkrze bloku więziennego Zellenbau, gdzie torturowano i mordowano więźniarki, w tym Polki. W koncelebrze Mszy św. był m.in. Ks. Tomasz Kancelarczyk. Modliliśmy się za Polki, które dotknęła tragedia KL Ravensbrück. Złożyliśmy także kwiaty w miejscach pamięci, m.in. pod tablicą upamiętniającą zamordowane przez niemieckich oprawców Polki, a także pod tablicą i figurką Matki Bożej z dzieciątkiem, która została symbolicznie odsłonięta i poświęcona.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się na wyjazd z ramienia naszej Fundacji. Była to mocna, ale potrzebna lekcja historii… Poniżej obszerna fotorelacja z wyjazdu (za dostarczone zdjęcia – dziękujemy!)

Pamiętamy!

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa