Picture of Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powstała 5 kwietnia 2012 roku w Szczecinie. Była to jednak tylko formalna zgoda, gdyż nasza działalność pro-life trwała już wiele lat. Nasi pracownicy i wolontariusze z zaangażowaniem chronią wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazania. Na początku naszym głównym celem była organizacja Marszów Życia w Szczecinie i propagowanie idei Duchowej Adopcji Nienarodzonego Dziecka. Obecnie działania naszej Fundacji są znacznie szersze i obejmują: całoroczną formację i wychowanie młodzieży (albo: młodzieży szkolnej), kształtowanie opinii publicznej, niesienie pomocy matkom, które rozważały aborcję, ale zdecydowały się na urodzenie dziecka. Działamy nie tylko lokalnie, w Szczecinie, ale także na terenie całego kraju. Wiele naszych inicjatyw miało charakter międzynarodowy. Nazwa Fundacji początkowo opierała się na Brotherhood of Tiny Feet (BMS), grupie internetowej stworzonej przez ojca Tomasza Kancelarczyka. Bractwo nie jest formalnie zatwierdzoną strukturą. To nieoficjalna inicjatywa skupiająca dziesiątki tysięcy działaczy pro-life w Polsce i za granicą. Głównym celem BMS jest dzielenie się informacjami na temat ochrony życia oraz motywowanie społeczeństwa do podejmowania różnorodnych działań lokalnych. Fundacja Małych Stóp (FMS) jest jednak organizacją prawnie sformalizowaną. Dzięki naszym Darczyńcom jesteśmy w stanie zapewnić potrzebującym konkretną pomoc. Nazwa Bractwa, a następnie Fundacji Małych Stopek, wywodzi się od międzynarodowego symbolu działaczy pro-life – przypinki przedstawiającej stopę naturalnej wielkości 11-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Pierwotnie wszystkie działania Fundacji związane były z organizacją i współfinansowaniem Marszu dla Życia w Szczecinie oraz wszelkich wydarzeń i projektów z nim związanych.

Gala Nagród TOTUS TUUS 2025

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

W przeddzień Dnia Papieskiego 11 października, w salach Zamku Królewskiego w Warszawie, wręczono tegoroczne Nagrody TOTUS TUUS – wyróżnienia nazywane często katolickimi noblami

To szczególne nagrody przyznawane osobom i instytucjom, które poprzez swoją działalność realizują nauczanie św. Jana Pawła II, bronią godności człowieka i niosą światu dobro, prawdę i piękno.

Z ogromnym wzruszeniem przyjęliśmy informację, że Fundacja Małych Stópek została uhonorowana w kategorii „Promocja godności człowieka”. Kapituła nagrody doceniła nas za wieloletnią organizację „Marszu dla Życia” oraz szeroką działalność na rzecz ochrony życia od poczęcia.

Tę nagrodę pragniemy dedykować naszym Darczyńcom – to Wasze codzienne wsparcie pozwala nam po prostu działać na rzecz drugiego człowieka, tworzyć projekty edukacyjne i pomocowe, które poniosą „Ewangelię Życia” w świat!

Pozostali laureaci TOTUS TUUS 2025 to m.in.:

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – nagroda specjalna,

Krystyna Gucewicz-Przybora – za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej,

prof. Anna Grzegorczyk – za propagowanie nauczania św. Jana Pawła II,

Zespół twórców filmu „21.37” – w kategorii medialnej.

Facebook
Email
LinkedIn
Pinterest
X

Więcej

Zapisz się na Newsletter
i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Zostań wolontariuszem