Edukujemy
Prelekcje pro-life
Jednym z podstawowych działań, realizowanych przez Fundację Małych Stópek jest edukacja pro-life. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do organizowanych przez nas prelekcji. Spotkania z młodymi ludźmi, podczas których dzielimy się wiedzą na temat wartości każdego człowieka, to fundament, wynikający z misji obrony życia.
Informując młodych ludzi o działaniach Fundacji Małych Stópek, przedstawiamy fakty z życia prenatalnego człowieka, a także dzielimy się osobistym świadectwem. Przekazana wiedza, uwrażliwia na każde, nawet to najmniejsze i jeszcze niewidoczne gołym okiem życie.
W młodych ludziach tkwi ogromny potencjał. Zależy nam, by wzrastali w prawdzie, a w przyszłości dokonywali dobrych, mądrych wyborów. Kiedyś to oni przejmą po nas troskę o nienarodzonych, dlatego właśnie, pragniemy dotrzeć do wszystkich chętnych z prelekcjami pro-life. Nasi prelegenci podczas 45-minutowego spotkania, w ciekawy sposób przedstawią wartość ludzkiego życia i zachęcą do działania, przedstawiając konkretne do tego sposoby. Są gotowi działać, by każdy z uczestników mógł odkryć i przekonać się, jak wielką wartością jest życie każdego z nas.
Zorganizuj z nami spotkanie Pro-Life:
– W Przedszkolu
– W szkole w ramach lekcji wdżwr, biologii lub religii
– Na spotkaniach wspólnoty
– Na dniach skupienia (dla rodziców lub osób dorosłych)
Materiały edukacyjne
Są jednym z narzędzi docierania z przekazem o wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Poświęcone różnym zagadnieniom i ubrane w różne formy graficzne, w ciekawy sposób przykuwają uwagę obserwatora. W zależności od tematu i formy, nadają się do szkół, parafii, domów kultury i innych miejsc, przyjaznych promowaniu idei obrony życia.
„Jaś”
Model edukacyjny, ukazujący 10-tygodniowe, nienarodzone dziecko w skali 1:1. Jaś – o realnych rozmiarach, zgodnych z wiedzą naukową – oddziałuje na wyobraźnię i uwrażliwia na wartość najmniejszych, bezbronnych osób. Gest ssania palca, który rzuca się w oczy, zwraca uwagę na konkretny etap rozwoju prenatalnego (10-12 tydzień, 5 cm wzrostu człowieka).
Stópki
Przypinka małych stópek to międzynarodowy symbol obrońców życia. Odzwierciedlają realną wielkość stópek nienarodzonego dziecka w 11-12 tygodniu od poczęcia. Podobnie jak w przypadku „Jasia”, stópki uwrażliwiają na najmniejsze istoty ludzkie, ukazując konkretną wielkość stópek małego człowieka w skali 1:1. To doskonałe narzędzie w szerzeniu świadomości o wartości ludzkiego życia przed narodzeniem.
Ulotka “Wiedza o Życiu”
Składane w harmonijkę ulotki “Wiedza o Życiu”, informują o etapach rozwoju prenatalnego człowieka. Broszura ukazuje w prosty i przystępny sposób fakty o rozwoju każdego z nas.
Ulotka aplikacji *Adoptuj Życie”
„Adoptuj Życie” to jedyna w swoim rodzaju aplikacja, która pełni funkcję mobilnego asystenta Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest prosta w obsłudze i towarzyszy tym, którzy są w trakcie Duchowej Adopcji oraz tym, którzy dopiero zaczynają modlitwę. Ulotka promująca aplikację, wykonana jest w atrakcyjnej i intrygującej formie telefonu komórkowego. Posiada QR kod, ułatwiający ściągnięcie jej na telefon użytkownika. Pokazując ulotkę aplikacji w swoim miejscu nauki i pracy, możesz informować o celach mobilnego asystenta, dzięki czemu coraz więcej osób, dowie się o możliwości podjęcia wyzwania, jakim jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
Autorskie wystawy, stworzone przez działaczy Fundacji Małych Stópek:
„Jestem Człowiekiem”
Innowacyjny sposób przedstawienia rozwoju prenatalnego człowieka. Wystawa stworzona przez młodych ludzi i dla młodych ludzi. W sposób zabawny i symboliczny na kolejnych planszach, odkrywa tajemnice rozwoju człowieka, aż do momentu przyjścia na świat. Czternaście atrakcyjnych graficznie arkuszy, które można zaprezentować w wybranym przez siebie miejscu. Wystawa idealna do szkół!
„Kocham Cię Życie”
Wystawa w całości poświęcona osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Małgosię, Wiktora i wielu innych odwiedziła w lipcu 2017 r. fundacyjna ekipa, aby poznać ich niezwykłe historie, pasję oraz to, co w nich najpiękniejsze: zdolność do kochania, której nie ogranicza żadna niepełnosprawność. Wystawa składa się z 14 plakatów o wymiarach 71 x 45 cm i przedstawia 14 niezwykłych osób oraz krótkie zdanie, które najlepiej opisuje bohatera zdjęcia.
Marsze dla Życia
Od dawna stanowią znakomitą formę wyrazu opinii społecznej. To manifestacje, podczas których społeczeństwo wyraża poparcie dla wartości, takich jak ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godność jego przekazywania.
Fundacja Małych Stópek organizuje największy jak dotąd marsz w Polsce tj. Marsz dla Życia w Szczecinie. Każdego roku, pod innym hasłem przewodnim, uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy osób. Kobiet, mężczyzn, rodzin z dziećmi, jak również liczna grupa młodzieży, wspierająca organizację tego ogromnego dzieła na wiele miesięcy przed.
Jednak działacze Bractwa Małych Stópek, wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, zaznaczają swoją obecność również w innych miastach Polski, a nawet za granicą naszego państwa. Dotychczas uczestniczyli w marszach organizowanych w Budapeszcie, Rzymie, Berlinie, Koszycach, Paryżu czy Pradze, gdzie zawsze pojawiali się na wyraźne zaproszenie organizatorów. Jest to znakomity wyraz solidarności międzynarodowej dla poparcia uniwersalnych wartości, które powinny być respektowane na całym świecie. Sprawą ogólnonarodową, jest szacunek do każdego człowieka już od poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
Jak można wesprzeć inicjatywę Marszu dla Życia?
Finansowo – przekazując fundusze za pośrednictwem Fundacji Małych Stópek, która koordynuje szerokie przygotowania do Marszu dla Życia przez cały rok.
Przygotowując transparenty, flagi i materiały, które są niesione podczas marszu, czyniąc go atrakcyjną i radosną manifestacją, afirmującą wartość ludzkiego życia od poczęcia. Do przygotowań można dołączyć na specjalnych „nockach”, organizowanych kilka miesięcy przed marszem.
Promując Marsze dla Życia oraz towarzyszące im akcje charytatywne.
Zachęcamy Cię do odwiedzin strony Marszu dla Życia w Szczecinie i śledzenia aktualnych przygotowań do tego wydarzenia.