Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Formacja

Ten zaś rodzaj złych duchów, można wyrzucać tylko modlitwą i postem.

To modlitwa wstawiennicza, polegającą na wzięciu w duchową opiekę nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Podejmujący się przyrzeczenia, odmawia jedną dziesiątkę Różańca Świętego, każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi, a także odmawia specjalną modlitwę w intencji tego dziecka.

Potrzeba potężnej armii obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły.

Drugim ważnym wymiarem tej wspaniałej modlitwy, jest powierzenie Bogu zagrożonego życia, będącego konsekwencją różnych uwarunkowań zdrowotnych oraz rodziców, borykających się z trudnościami związanymi z jego przyjęciem.

 Co trzeba wiedzieć o Duchowej Adopcji?

– Duchową Adopcję może podjąć każdy: osoby świeckie, kobiety, mężczyźni, osoby chore, dzieci pod opieką rodziców, w tym osoby żyjące w niesakramentalnym związku.

– Duchową Adopcję można podjąć wielokrotnie, pod warunkiem wypełnienia poprzednich zobowiązań.

– Duchową Adopcję można podjąć wszędzie, ale za każdym razem należy złożyć przyrzeczenie. Zaleca się jednak uroczystą formułę, ze względu na wagę i znaczenie tej modlitwy.

– Krótkotrwałe przerwanie Duchowej Adopcji nie jest grzechem.

– Długa przerwa (miesiąc, dwa) przerywa Duchową Adopcję. Należy wtedy ponowić przyrzeczenie i starać się je dotrzymać. Świadome zlekceważenie złożonego Bogu przyrzeczenia jest grzechem.

 

W wytrwaniu w Duchowej Adopcji, może Ci pomóc stworzona przez nas specjalna aplikacja „Adoptuj Życie”.

Więcej informacji na stronie: www.adoptujzycie.pl

Kto się czuje słaby, niech się jeszcze więcej modli (św. Maksymilian Maria Kolbe).

Tak jak matki bezpiecznie i anonimowo, mogą pozostawić swoje nowonarodzone dzieciątko w Oknie Życia, tak i my możemy w Modlitewnym Oknie Życia, zostawić swoje prośby o modlitwę. Wystarczy wejść na: ModlitewneOknoZycia.pl i wpisać swoje intencje.

Modlitewne Okno Życia, łączy osoby potrzebujące modlitwy, z użytkownikami portalu Intencje.pl, zgromadzeniami zakonnymi i instytucjami życia świeckiego, które zobowiązały się wstawiać przed Bogiem w nadesłanych intencjach. Każdy, kto nosi w sercu obawę o ludzkie życie, może za pośrednictwem strony rozszerzyć siłę modlitwy, która jak wierzymy, sprowadza na ziemię łaskę i pokój.

25 dnia każdego miesiąca, na pamiątkę uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca), Obrońcy Życia w wielu miastach Polski, zbierają się na comiesięcznej Mszy Świętej w intencji nienarodzonych. Jest to również doskonała okazja do uroczystego podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Podczas Eucharystii omadlamy wszystkie sprawy, dotyczące obrony życia, a także powierzamy Bogu siebie nawzajem, wspierając się w niełatwym, a jednocześnie bardzo ważnym dziele.

Chciałbyś wypromować Mszę Św. w swojej okolicy, ale nie dysponujesz odpowiednimi materiałami?  Wystarczy, że napiszesz do nas na: zamowienia@fundacjamalychstopek.pl

Zapisz się na Newsletter i otrzymaj od nas DARMOWY PREZENT!

Uzupełnij poniższy formularz i dołącz do naszego newslettera w zamian wyślemy Ci bez żadnych Twoich kosztów międzynarodowy symbol obrońców życia, stópki 10 - tygodniowego nienarodzonego dziecka w ich naturalnym rozmiarze.

Zostań Ambasadorem

Dołącz do bractwa